O Kongresie Sandplay ISST w Jerozolimie 26-30 marca 2023 r. – cz 1

Jörg Rasche, Berlin

“O Kongresie ISST w Jerozolimie 26-30 marca 2023 r.”

Kiedy Wschód spotyka się z Zachodem: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Sprawozdanie z Kongresu

XXVI Kongres ISST – tym razem w Jerozolimie – naprawdę zaowocował spotkaniem Wschodu i Zachodu. Piękny hotel poza centrum miasta, na górze nad palestyńską wioską, wybrany przez komitet kongresowy Izraelskiego Stowarzyszenia Terapeutów Sandplay: Michal Troudart, Bert Meltzer, Robin Zeiger i Michelle Mendelowitz-Yuval zapewnił idealną scenerię dla spotkań wewnątrz i na zewnątrz. Konferencja, która musiała być dwukrotnie przełożona z powodu koronowirusa, była w końcu pierwszą od dłuższego czasu okazją do ponownego zobaczenia i spotkania kolegów z wielu krajów oraz do odnowienia przyjaźni. Już pierwszego wieczoru ludzie tańczyli razem do entuzjastycznej muzyki klezmerskiej. Ponad 200 uczestników było na miejscu, a 100 dołączyło online.

   

Przeszłość:

Upamiętnienie i wspomnienie Dory Kalff, Kaspara Kiepenheuera, powiązania psychoanalitycznej teorii zabawy z kulturą Wschodu Japonii, Tybetu i Chin (m.in. w wykładzie Betty Jackson) przyniosły wielu osobom nowe spojrzenie na pochodzenie i rozwój naszej pracy. Szczególnie interesujące były dla mnie odniesienia do współpracy Dory Kalff z Daisetzem Suzukim, który w Sandplay odnalazł praktykę zen, czy z Erichem Neumannem, który poznał Dorę na spotkaniach Eranos.

ciąg dalszy … cz 2 TUTAJ     

                

Please follow and like us:
Pin Share

2 thoughts on “O Kongresie Sandplay ISST w Jerozolimie 26-30 marca 2023 r. – cz 1

Komentarze są niedostępne

Warning: Undefined array key "sfsi_plus_copylinkIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 275 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_mastodonIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 277 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_riaIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 278 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_inhaIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_inha_display" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 347
LinkedIn
Share
error: Content is protected !!