Sandplay Kongres ISST – “Kiedy Wschód Spotyka Się Z Zachodem”

Z początkiem 2023 roku zapowiada się niezwykłe wydarzenie dla wszystkich psychoterapeutów stosujących Sandplay Therapy w swojej pracy! Zapraszamy na 26 Kongres International Society of Sandplay Therapy który odbędzie się w w dniach 27-31 marca 2023 w Jeruzalem, w Izraelu.


Przy wyborze tematu Kongresu pierwotnym zamysłem było zbadanie punktu styku idei i kultury Wschodu i Zachodu, jaka odzwierciedla się w postawie Carla Gustava Junga i Dory Kalff. Ów punkt styku odzwierciedla się także w rozwoju Miedzynarodowego Towarzystwa Terapii w Piaskownicy ISST, które samo w sobie jest owocnym spotkaniem terapeutów Sandplay z różnych krańców świata, pomimo pozornie oddalającej ich różnorodności pochodzenia. Konferencja w Jerozolimie, zaplanowana na 2021 rok, symbolicznie jednoczy Wschód i Zachód. Jerozolima, która jest symbolicznym axis mundi, staje się w tym rozumieniu centrum i połączeniem tego co na górze z tym co na dole, scala ducha i ziemię, a także jest „centrum narodów, z krajami wokół niej”. (Ezechiel 5: 5) Centrum to utrzymuje napięcie i pozwala na wzajemne doświadczenie w relacji lub w przestrzeni pośredniej łączącej wiele przeciwieństw. Niespodziewanie nasz świat zmienił się w ciągu ostatnich kilku miesięcy wraz z pandemią COVID-19. Wschód i Zachód doświadczyły wspólnego fatum, które nadało nowy kontekst i znaczenie dla konferencyjnego tytułu „Kiedy Wschód spotyka się z Zachodem”, uwspólniając uniwersalny los nas wszystkich. Zostaliśmy zamknięci w ograniczonej przestrzeni naszych domów, a jednocześnie połączeni z całym wszechświatem, wschodem i zachodem, północą i południem. W obliczu niewidzialnego wroga doświadczamy zarówno wielu aspektów Cienia, jak i napotykamy także nowe horyzonty kreatywności i zdolności do odnowy Psyche. Stoimy w obliczu samotności, solidarności i nowych sposobów budowania relacji z ludźmi. W ramach Kongresu zapraszamy do przedstawienia zagadnień badawczych, teoretycznych i klinicznych, dotyczących Sandplay jako podstawy zjednoczenia przeciwieństw. Z przyjemnością przyjmiemy propozycje, które ukazują Sandplay jako kontener na Psyche w czasach wspólnego zagrożenia wewnętrznego i zewnętrznego, a także różnorodność symbolicznych obrazów reprezentujących mnogość ludzkich doświadczeń. Interesujące będą propozycje tematów związanych z przejawami i spostrzeżeniami dotyczącymi siły różnych archetypowych sił, które budzą się w czasach kryzysu i zmian. Z przyjemnością powitamy wykłady teoretyczne, prezentacje przypadków, warsztaty oparte na doświadczeniu i wszelką wymianę pomysłów, która będzie promować dialog między różnymi grupami.

Komitet ProgramowyISTA Israeli Sandplay Therapists Association  

Rina Porat                Michal Troudart

Bert Meltzer                Galit Ben Amitay

Please follow and like us:
Pin Share
Warning: Undefined array key "sfsi_plus_copylinkIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 275 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_mastodonIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 277 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_riaIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 278 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_inhaIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_inha_display" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 347
LinkedIn
Share
error: Content is protected !!