LABORATORIUM SANDPLAY – seminarium “Nieświadomość w skrzynce z piaskiem – Terapia w Piaskownicy”

Zapraszamy na Seminarium wprowadzające do metody Sandplay

pt. “Nieświadomość w skrzynce z piaskiem – Terapia w Piaskownicy”

Sandplay Therapy (w języku polskim: Terapia w Piaskownicy) jest uznaną techniką psychoterapii analitycznej wykorzystującą proces twórczy i umożliwiającą pracę pacjenta z materiałem nieświadomym.  Twórczynią metody jest szwajcarska analityczka, Dora Kalff która w latach 60. ubiegłego wieku ugruntowała i rozwinęła Terapię w Piaskownicy w oparciu o psychologię głębi Carla Gustava Junga i psychoanalizę. Terapia w Piaskownicy pierwotnie została stworzona z myślą o dzieciach, chociaż dzisiaj znajduje zastosowanie także w psychoterapii dorosłych, podobnie do metody wolnych skojarzeń i analizy marzeń sennych. Zarówno w ewolucji człowieka, jak i w indywidualnym rozwoju każdego z nas obraz był przed słowem i stanowił istotny element ekspresji oraz komunikacji. W ramach psychoterapeutycznej sesji z zastosowaniem Sandplay, w swobodnej quasi-zabawie, pacjent ma możliwość tworzenia miniaturowego świata, który odpowiada jego wewnętrznemu samopoczuciu. Tak dociera poprzez obraz do swojej nieświadomości – nieznanych mu dotąd treści i emocji – którym nadaje rzeczywisty, fizyczny wymiar i znaczenie. Aktywność ta odbywa się przy współobecności dialogu terapeutycznego. Świat powstaje w ograniczonej przestrzeni drewnianego pojemnika. Do dyspozycji tworzącego jest piasek, woda i zestaw miniaturowych figur, a wszystkie te elementy są przez tworzącego w sposób dowolny komponowane.

W ramach warsztatu, uczestnicy będą mogli zapoznać się z teoretycznymi fundamentami Terapii w Piaskownicy i doświadczyć jej w grupowym, wspólnym tworzeniu.

Termin: 25 maja 2024 (10.00-18.00 z godzinną przerwą obiadową)

Miejsce: CENTRUM SANDPLAY, Jagiellońska 37/1, w Szczecinie

Opłata za uczestnictwo: 800 zł  

Warsztat poprowadzi analityczka jungowska i psycholog kliniczna: dr Agata Giza-Zwierzchowska

Prowadząca:  Agata Giza-Zwierzchowska (Szczecin) dr n. med., psycholożka, specjalistka psychologii klinicznej, psychoterapeutka,  Psychoanalityczka jungowska International Association for Analytical Psychology, certyfikowana psychoterapeutka Sandplay (Individual Member of International Society for Sandplay Therapy ), współautorka publikacji “Wprowadzenie do Terapii w Piaskownicy – Sandplay Therapy” 

Seminaria cyklu LABORATORIUM SANDPLAY odbywają się co 2- 3 miesiące, łącznie kilka razy w roku. Na każde z seminariów obowiązuje osobne zgłoszenie na maila gizazwierzchowska@gmail.com . Rezerwacja miejsca zostaje zrealizowana poprzez wniesienie opłaty na konto PRACOWNIA PSYCHOEDUKACJI – BNP Paribas – 75 1750 0012 0000 0000 2320 2123 . Ilość miejsc jest ograniczona. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 501 030 908

Please follow and like us:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LinkedIn
Share
error: Content is protected !!