“Nieświadomosć w skrzynce z piaskiem – Terapia w Piaskownicy” – seminarium

Seminarium “Nieświadomosć w skrzynce z piaskiem – Terapia w Piaskownicy” odbędzie się dwukrotnie w ramach II Konferencji Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej pt. „Obrazy nieświadomości – jungowskie metody pracy z psychiką”, która miała miejscew Krakowie 6 pażdziernika 2019 roku.

Sandplay Therapy (w języku polskim: Terapia w Piaskownicy) jest uznaną techniką psychoterapii analitycznej wykorzystującą proces twórczy i umożliwiającą pracę pacjenta z materiałem nieświadomym.  Twórczynią metody jest szwajcarska analityczka, Dora Kalff która w latach 60. ubiegłego wieku ugruntowała i rozwinęła Terapię w Piaskownicy w oparciu o psychologię głębi Carla Gustava Junga i psychoanalizę.
Terapia w Piaskownicy pierwotnie została stworzona z myślą o dzieciach, chociaż dzisiaj znajduje zastosowanie także w psychoterapii dorosłych, podobnie do metody wolnych skojarzeń i analizy marzeń sennych.
Zarówno w ewolucji człowieka, jak i w indywidualnym rozwoju każdego z nas obraz był przed słowem i stanowił istotny element ekspresji oraz komunikacji. W ramach psychoterapeutycznej sesji z zastosowaniem Sandplay, w swobodnej quasi-zabawie, pacjent ma możliwość tworzenia miniaturowego świata, który odpowiada jego wewnętrznemu samopoczuciu. Tak dociera poprzez obraz do swojej nieświadomości – nieznanych mu dotąd treści i emocji – którym nadaje rzeczywisty, fizyczny wymiar i znaczenie. Aktywność ta odbywa się przy współobecności dialogu terapeutycznego. Świat powstaje w ograniczonej przestrzeni drewnianego pojemnika. Do dyspozycji tworzącego jest piasek, woda i zestaw miniaturowych figur, a wszystkie te elementy są przez tworzącego w sposób dowolny komponowane.


W ramach warsztatu, uczestnicy będą mogli zapoznać się z teoretycznymi fundamentami Terapii w Piaskownicy i doświadczyć jej w grupowym, wspólnym tworzeniu.

Warsztat poprowadzą: dr Agata Giza-Zwierzchowska i Monika Srebro.
Zapraszamy do zapisów: http://analizajungowska.pl/konferencja2019/

Please follow and like us:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warning: Undefined array key "sfsi_plus_copylinkIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 275 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_mastodonIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 277 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_riaIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 278 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_inhaIcon_order" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 279 Warning: Undefined array key "sfsi_plus_inha_display" in /usr/home/taniec/domains/sandplay.pl/public_html/wp-content/plugins/ultimate-social-media-plus/libs/sfsi_widget.php on line 347
LinkedIn
Share
error: Content is protected !!